Koszula

Męskie koszule – to baza w garderobie eleganckiego mężczyzny

Odpowiednio dobrana koszula to podstawa stylizacji eleganckiego mężczyzny. Prawidłowo skomponowana razem z całością stylizacji potrafi dołożyć każdemu facetowi wytworności oraz męskości. Ten rodzaj odzieży można nosić z marynarką i między innymi z dżinsami. W zależności od godziny jak również wyjścia może być ona tradycyjna: pastelowa czy też wielobarwna. Dobrze dobrana do figury zaznaczy ją, jak również ukryje wystający mięsień piwny. Nie od dziś bowiem wiadomo, że facet w koszuli robi na dziewczynach w każdym wieku ogromne zaaferowanie.

Jak komponować koszule męskie

Koszule zaleca się nosić na wiele sposobów. Dopasowuje się do wyjścia, a także do aktualnej godziny. Na ślub, pod marynarkę, na pewno sprawdzi się jeden z eleganckich fasonów, na przykład uszytych z jedwabiu, delikatnie lśniących, który podkreśli powagę sytuacji, a jednocześnie schłodzi ciało przy zbyt wysokiej temperaturze. Do biura mężczyźni najczęściej wolą ubierać się w formie casual, wobec tego zależnie od zawodu, odpowiednia będzie koszula zarówno założona sama, a także razem z marynarką. Pragnąc połączyć wyworność z bezpretensjonalnością, koszulę można założyć między innymi do dzinsów. Do pracy w agencji zaleca się kupować koszule klasyczne, białe. Należy też pamiętać, że koszula do biura powinna mieć zawsze z mankietem rękaw. Podczas upałów można podwinąć mankiety. Dobierając koszulę do męskiego żakietu istotne jest, aby kompozycja towrzyła kontrast. Gdy więc mężczyzna wkłada jasną marynarkę, to powinien dobrać do niej w zdecydowanym kolorze koszulę. Jeśli marynarka jest ciemna to kapitalna do niej będzie beżowa koszula. Ostre odcienie koszul mężczyźni preferują zakładać na luźne spędy towarzyskie. W taki wypadku można ubrać także koszule pstrokate, między innymi w pepitkę, ale też preferowane koszule jeansowe. Koszule z mankietem krótkim, w głębokich barwach ale też w niebanalne wzory, ciekawie wkomponują się latem z szortami i sandałami (uwaga! bez skarpet). Ta idealna i wygodna stylizacja zaznaczy swobodę, a jednocześnie doda szyku. Ponadto każdy mężczyzna powinien także wiedzieć w jaki sposób zakładać koszule, czyli kiedy wpuścić ją do dolnej części stylizacji, a kiedy powinna być puszczona swobodnie. W spodnie zawsze trzeba włożyć koszule o fasonie wytwornym. W tym stylu noszenia koszul nie proponuje się jednak panom z nadwagą i dużym brzuchem. Primo, bardzo go uwypuklają, po drugie może się przytrafić, że koszula zacznie się rozpościerać między zapinkami. A więc w tej sytuacji lepiej szukać koszul codziennych czy też koszul jeansowych, które zaleca się wyłożyć na wierzch. dobra koszula męska wysokiej jakości

Markowa koszula męska- opis

Chcąc dobranie dobrej jakości koszulę mężczyzna powinien zwrócić uwagę, w szczególności materiał, z którego była wykonana. Zaleca się kupowanie koszul z materiałów naturalnych, jak na przykład bawełna. Nienaturalne materiały narażaja na zbyt duże pocenie się, którego nie zwalczy nawet markowy dezodorant. A przecież wiemy, że plamy z potu nie wyglądają ładne. Bierze się tez pod uwagę koszule o składzie bawełna i poliester, łącząc je 4:1. Przy tym zestawieniu koszule łatwiej jest po wyjeciu z pralki uprasować. Kupując koszulę jeansową, warto sprawdzić czy jest ona elastyczna. Nieelastyczna bowiem będzie blokowała ruchy.
Krój ma znaczenie

Dobrze dopasowany do figury krój, zapewne ją podkreśli i ukryje najbardziej widoczne wady. Rozróżniamy następujące formy koszul:

Slim fit to koszule dopasowane, których zadaniem jest podkreślić silną sylwetkę. Posiadają spore podkreślenie w talii.
Comfort fit to koszule uszyte z myślą dla mężczyzn z dodatkowymi kilogramami lub mających brzuch. Ich celem jest zamaskowanie go.

Ponadto wyróżnia się koszule z rękawem przedłużonym, z zapięciami przy ściągaczach lub dziurkami na spinki, oraz koszule mniej oficjalne, czyli z mankietem krótkim.

Podczas dobierania męskiej koszuli należy też zwrócić uwagę na kołnierzyk. Typujemy kołnierzyki typu:

Kent- jest uniwersalny i często wszywany w męskich koszulach
Włoski- do ekskluzywnego krawata, w koszulach na wieczór
Button-down- doszywany do koszul męskich casualowych oraz koszul z dżinsu.

Kupując męską koszulę powinno się pamiętać, o dobraniu jej odpowiedniego rozmiaru. Nie powinna być bowiem ani za mocno dopasowana, ani wisząca.