Kurtka

Kurtki zimowe plus size – jak dopasować do figury?

Kurtka zimowa to jeden z najważniejszych elementów każdej damskiej garderoby. Chociaż w większości sytuacji kupno odpowiedni kurtki nie stwarza większych problemów, to w przypadku osób puszystych może być to nieco bardziej problematyczne. Jak dobrać kurtkę?

Zimowa kurtka plus size

Przede wszystkim należy pamiętać, że kurtki zimowe damskie plus size muszą być dopasowane do figury. W praktyce oznacza to, że osoba z talią jabłka nie może nosić kurtki, która pasuje na osobę z figurą gruszki. Oprócz tego należy pamiętać, że tego rodzaju kurtka nie może posiadać zbyt wielu ozdób oraz powinna być w stonowanych, ciemnych kolorach. Jak dobrać kurtkę zimową?

Dobór kurtki do figury

Przede wszystkim dobierając kurtkę zimową plus size należy zadbać o to, aby nadawała ona sylwetce odpowiednich proporcji. Przykładowo, w przypadku figury typu klepsydra należy skupić się na kurtkach, które mogą podkreślić talię za pomocą pasków czy też taliowanych fasonów. Z kolei w przypadku pań z figurą jabłka najlepiej sprawdzą się kurtki plus size posiadające luźny fason lub rozszerzenia. W takim wypadku należy unikać modeli posiadających dodatkowe zwężenia u dołu.

W przypadku pań z figurą gruszki najlepiej sprawdzą się kurtki, które pomogą ukryć różnice pomiędzy linią ramion a biodrami. Oznacza to, że należy unikać modeli posiadających rozszerzenia, czy też mocno odstające kieszenie. W przypadku osób z figurą papryki najlepiej sprawdzą się te kurtki zimowe plus size, które pozwolą stworzyć wcięcie w talii. Z tego względu warto dobierać modele posiadające pasek w okolicach talii lub bioder.

Zobacz: sklep z kurtkami plus size